Sivilce izleri nasıl geçer? Lazerle sivilce ve sivilce lekeleri tedavisiİnsanların çoğu yaşamının bir döneminde sivilce sorunu ile karşılaşır ve çoğu zaman sivilceler iz bırakmazlar. Fakat bazı kişilerin sivilceleri yara izlerine dönüşür ve uzun yıllar boyunca bunu taşımak zorunda kalabilirler.

Bu izler ve kusurlar, kişiden kişiye değişmekle birlikte fazlasıyla rahatsız edici olabilirler. Sosyal ortamda kendine güven eksikliğine kadar gidebilen duygular oluşturabilirler.

Sivilce izleri ile uğraşmamanın en iyi yolu onları uygun tedavi etmekdir. Fazla sert sivilceleri sıkmaya çalışmak özellikle bu izlerin oluşumunda en başta gelen nedendir. Bunun şu an sizlere yardımcı olmayacağının farkındayım. Ama yeni sivilceleriniz varsa, en azından onların iz bırakmasını engellemek için sitede biraz gezinin, bilgi sahibi olun ve doktorunuza danışın.Sivilce yara izi bir nevi deri altyapısının kaybıdır. Lekeler ve izler çoğunlukla ilk başlarda hastalar tarafından şaşkınlık ve üzüntüyle karşılanır. Lekeler soluk renkte veya kahverengi düz izlerdir, oysa yara izleri girintili çıkıntılı olarak görülebilir veya kabarcık şekillerde olabilirler. Bunların ciltte önceden var olan iri sivilcelerin izleri olduğu bakınca hemen anlaşılır.

sivilce-izleri.jpg

Sivilce yara izinin genelde iki ana tipi vardır.
“Keloid scar” ciltte vücut tarafından iyileştirilen sivilce yarasının yerinde dokunun biraz aşırı büyümesiyle sonuçlanan yara izinin bir tipidir. Genelde hafif daha sert, tümsek ve lastik gibi elastik yapıdadır, rengi ise cilt renginden biraz daha açık renkte olabileceği gibi pembeden kahverengiye de değişebilir.

“İce pick scar” ise dermise derine uzanan yara izidir. Küçük bir delici aletle delinmiş gibi görüntüsü vardır. Suçiçeği yarasını da andırır. Bu izlerin ortalarında minik çukurlar vardır. En fazla yanaklarda rastlanır.

Sivilce izleri tedavisi için kullanılan yöntemlere kabaca bir göz atalım.

lazerle-sivilce-tedavisi.jpg

1 - Lazer ile sivilce tedavisi: Cildin hasarlı bölgelerini ortadan kaldırmak için lazer ışınları kullanılan tedavidir. Sivilce izlerinde yüzde 50-75 oranında başarı sağlandığı, bu başarı oranının bazı hastalarda yüzde 90 lara varabildiği bilinmektedir. Belki tek eksisi diğer tedavi yöntemlerine göre biraz daha pahalı olabildiğidir. Ablative ve non-ablative olarak 2 ye ayrılır. Ablative lazer yöntemi derinin dış tabakalarına etki eder. Non-ablative lazerle sivilce tedavisi ise, lazer derinin yüzeyinde zarara sebep olmadan dermiste değişiklikler yapar.

En fazla kullanılan ablative lazer yönteminde, sivilce yara izleri özel bir teknikle yakılır. Yeni oluşan deri daha düzgündür, izler daha azdır. Genellikle iki hafta içinde yaralar iyileşir, ama tam iyileşmeden önce kısa bir dönem boyunca cilt kırmızı kalabilir. Bu kırmızılık dönemi bazen birkaç aya kadarda uzayabilir.

Ablatif olmayan lazerler deriyi sıkar ve yeni collagen oluşumunu uyarır. Bu lazerler yumuşak sivilceler için ve derin olmayan sivilce izleri için kullanılır.

Hypopigmentation veya deri renginin kaybı lazer ile tedavinin nadiren de olsa mümkün bir yan etkisidir. Özellikle fazla koyu renk ciltlerde bu etki görülebilir. Elbette sizi muayene edecek uzman bunun kararını daha sağlıklı verecektir.

2 - Kesip çıkarma yöntemi. Bu yöntem büyük sivilce izlerinde uygulanır. Mevcut iz küçük bir kesici alet ile kesip alınır ve dikiş atılır. Dikiş yerinde küçük bir iz kalabilir fakat orjinal izden çok daha küçük olacağı için tercih edilebilir.

Ya da bu sivilce yara izi kesip çıkarıldıktan sonra bir deri nakli yapılabilir. Bu deri genelde kulağın arkasındaki deriden alınır. Bunda da yine iz kalabilir ancak ilk sivilce izinden daha az fark edilir olacaktır.

3 - Subcutaneous Incision - Deri altında kesi yöntemi. Lokal anestezi altında yapılan basit cerrahi bir prosedürdür. Bir iğne veya küçük bir kesici, deriye batırılır ve derinin yüzeyine paralel olmak koşulu ile deriyi ayırır. Yani alet, deriyi daha derinde bulunan dokulara bağlayan bantları keser. Deri görünür bir şekilde kaldırılır ve amaç çukur olan yerleri biraz daha düzeltmektir.

dermabrasion-sivilce-tedavi.jpg

4 - Dermabrasion. Bu yöntemde cilt üzerindeki ölü hücreler atılır ve cildin gençleşmesi sağlanır. Sivilce izlerinde olduğu gibi birçok deri kusurlarında bu yöntem kullanılır. Yeni, sağlıklı hücreler, dengeli bir cilt için hücrelerin üretimini artırır. Bu yöntem de yine lokal anestezi altında yapılır. Kabaca açıklarsak; etrafında hızla dönen minik bir tel fırça, derinin en üst tabakalarını aşındırır. İyileşmeden sonra, yara izleri daha az belirgindir, izlerin derinlikleri azalmış haldedir. Buna kısaca düzgün bir cilt yüzeyi oluşturmak için derinin cerrahi olarak kazınması işlemidir diyebiliriz. Bu yöntem fazla derin olmayan sivilce izlerinde iyi çalışır.

Microdermabrasion ise kozmetik bir prosedürdür. Microdermabrasion yönteminde makine, küçük tüp boyunca alüminyum oksit kristallerini deriye boşaltır. Cildin en üst tabakasına etkir ve yine küçük izlerde başarlı sonuçlar verebilir.

5 - Dolgu yöntemi. Bu yöntemde dermal dolgu malzemeleri kullanılır. Bir dolgu malzemesi sivilce yara izine şırınga edilir ve çukur yara izini yükseltir. Sonuçları sürekli değildir ve birkaç aydan sonra tekrarlanmaya ihtiyaç duyar. Çünkü vücut bu dolgu maddelerini absorbe eder. Bu dolgu malzemeleri collagen, hyaluronic asit veya hastanın kendi vücudundan alınacak yağ olabilir. Hangi malzemenin kullanılacağına uzman kişi karar verebilir yada size gerekli bilgileri vererek tercih yapmanızı isteyebilir.

6 - Kimyasal peelingler. Nispeten en ucuz sivilce izleri tedavi yöntemidir. Küçük ve derin olmayan sivilce izlerinde başarı gösterir. Cildin hasarlı olan üst kısımlarını soyarak, alttan yeni ve pürüzsüz bir cilt tabakasının çıkmasını teşvik etmeye dayalı bir yöntemdir. Eczanelerde hazır olarak satılan değişik markalarda peelingler olabildiği gibi bunlar bazı merkezlerde uzman kişiler tarafından da uygulanmaktadır.

Not: Bazı ziyaretçilerimiz yorumlarında “lazer ile sivilce izleri tedavisi” konusunda fiyat aralığı belirtmemizi istemişler. Fakat bazı yasal sınırlamalar gereği sitede bu ücretler hakkında bilgi sunamıyoruz.

88 yorum “Sivilce izleri”

 1. mete17 Eyl - 12:25

  muhteşem bilgiler , arkadaşım lazerle sivilcelerini tedavi ettirdi,önceki halinden eser yok bende onun kadar sivilce yok ama yinede bende düşünüyorum, neyapacam bilmiyorum.

 2. aynur10 Eki - 21:47

  Ortalıkta dolaşan saçma sapan bilgiler yerine sivilce sorununa böyle bilimsel yaklaştığınız için tebrik ederim. Yine de çoğu kişi şöyle böyle yapın 3 günde sivilceleriniz tamamen geçsin türü yazıları tercih edecektir ama işin böyle olmadığı görülecek ve zamanla bilgiye inancımız artacaktır.

 3. sema01 Ara - 10:42

  mert arkadasın hangı lazerli uygulamayı yaptı acaba.

 4. sema01 Ara - 10:45

  merhabalar ben kımyasal peelıng ve lazerle yuzumu soydurdum fakat ıstedıgım sonucu alamadım yazınızda sıvılce ızı olan yerı kesıp dıkmekten bahsetmıssınız nasıl bı ıslem acaba kesın cozummu su ana kadar yaptıranlar varmı?

 5. TUGBA04 Ara - 00:46

  SLM ARKADASLAR BENİMDE FAZLA SİVİLCEM ÇIKMIO AMA ÇIKDIĞINDADA SIKIYORUM DAYANAMIYORUM SİYAH LEKELER ÇIKIO NASIL GEÇER Bİ BİLGİ,Sİ OLAN
  VARSA YARDIMLARINIZI BEKLİORUM

 6. NorvecLi05 Ara - 23:03

  Mhb..=) Site gercekden tek kelimeyle harika ;) Ama size bir sorum var, Sivilce lekeleri, ne zaman yokularlar???

 7. mustafa12 Ara - 17:43

  öncelıkle sıteyı yapan arkadasımıza tskler ben su an lise 1 ogrencısıyım, 6 sınıftan berı bu sıvılceler benden gecmedı kac kere doktora gıttım hıc bırı fayda etmedı napmalıyımm?

 8. ali14 Ara - 01:19

  kardeş mustafa sana benim bir önerim var. doktor kontrolünde roakkutan denilen tedavi yöntemini söyleyebilrim. bu ilaç eczanalerde de var ama doktor olmadan vermiyorlar bilgin olsun

 9. gencay14 Ara - 05:42

  arkadaşlar merhaba bendede izler var ama 2 yıl önceki izler geçti şimdi başka izler var bence en iyi tedavi bitkisel tedaviler kullanırsanız iyi olur kesinlikle antibiyotik kullanmayın.

 10. duygu14 Ara - 21:12

  ya bu lazer tedavisi için ne kadar ücret gerekiyor, bir bilginiz varsa lütfen yazar mısınız?

 11. tuba17 Ara - 07:00

  ben sürekli işim gereği makyaj yapıyorum ve sivilce oluşuyor, küçük de olsa limonlu maskeler uyguluyorum ama çözüm yok 1 yıl içerisinde yoğunlaştı ve sıkıyorum leke oluşuyor, lekelerde 1ay sonra geçiyor, tabi sıktığım içinde ufak delikler oluşuyor, lazer tedavisi düşünüyorum ücret nedir fikri olan varmı?

 12. gaye18 Ara - 22:16

  merhaba sitedeki bilgiler çok güzel fakat bir çok arkadaşım gibi bende lazer tedavisinin ne kadar olsuğunu merak ediyorum ve açıkcası bu cilt sonucta iyi bir yer tavsiye edebilir misiniz cildim yanlış bir tedavi sonucu dahada kötü hale gelsin istemiyorum .teşekkürler.

 13. sermest19 Ara - 02:23

  lise 1 öğrencisiyim ergenlik sivilcelerim çok çıkıyor ve 2 günde eser kalmıyor sivilceleri kesinlikle sıkmıyorum.yüzümde sivilce yokmuş gibi düşünmeye çalışıyorum(bu nedenle sivilceler sıkmıyorum).Ama 6. sınıfta çok hata yaptım siyah noktalar svilceler hepsini sıktım hafiften delikler var bunlara çözüm olarak doktor tavsiye edebileceği bir ilaç tavsiye edebilirmisiniz?

 14. sibel05 Oca - 06:14

  ben lise 1 öğrencisiyim son 3 yıldır yüzüm hep sivilceli acaba sivilce ve lekeler için önerebileceğiniz karışım varmı yardımcı olursanız çok sevinirim

 15. hakan10 Oca - 20:07

  ben buldum gizem. secretgardens diye bir bitki karışımı. Kuaförlere gidip sorarsan iyi olur. 90 ytl ama GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR.. YARIM SAAT SÜRÜYORSUN, cildindeki tüm yağları kusturup sivlice yapıyor ve 1 aya yüzünde sivilce diye bir şey kalmıyor. Tamamen bitki özlü, tse damgalıdır..

 16. EMEL12 Oca - 17:46

  Merhaba..26 yaşındayım hala sivilcelerle ugrasıyorum ve sonradan kalan izleriyle…gerci okadar abartılacak bır gorunum yok ve hatta hafıf bır pudrayla bıle puruzsuz bır tene kavusabılıyorum ama ben genede bu tatlı belalarımdan kurtulmak ıstıyorum.. makyaj yapmak zorunda kalmak ıstemıyorum…kullandıgım bır hap sayesınde bebek tenı gıbı olmustu yuzum ama etkılerı cok agırdı..kremler ıse ışe yaramıyor..

 17. esra12 Oca - 23:41

  cene kısmımda sivilceler cıktı ve lekeler kaldı ve halada cıkmaya devam edıyo :( doktara kesin gitmeli miyim ?

 18. Emre14 Oca - 00:54

  merhaba iyi günler.Ben Emre size birkaç sorum olacak

  1-Ciltdeki oluşan delik delik görünüm için bir yaş sınırı var mı yani başarı açısından ve cildin kendini yenilemesi açısından
  2-Çoğu doktorlar ciltteki sivilcelerin yediklerimizle alakası olmadığını düşünüyorlar siz bu fikire katılıyormusunuz.
  3-Delik yüz yüzeyindek işlem nezman sonuç verir

  iyi çalışmalar.

 19. denis16 Oca - 06:01

  kayısı yiyin … sabah 1, öğlen 1 ve aksam yatmadan üç saat önce ..
  bir deneyin sonra buraya yorum yazın..bakın bebek cildi gibi olacak cildiniz…
  ama hiç ara vermeden yapın bunu.

 20. doktor17 Oca - 03:37

  1)her yaşta olabilir
  2)yediklerimizle alakası vardır özellikle yağlı yiyeceklerdir ama yani normal yersen bişe olmaz ama aşırıya kaçarsan o zaman sivilce olur.
  3)Onun için lazer tedavileri var hastanelerde eğer inanılmaz derecede varsa yüzünü kazıttarabilirisin.Tıp çok gelişti yani estetik yaptırabiliyorsan başa dert olan sivilce izlerini hayli hayli yaptırırsın.moralinizi bozmayınn sivilce izi olanlar artık kendinize güveninizi tam tutun 1000 ytl den fazla değildir yani hayatın en önemli şeyin yüzün için bişe deyil gerçekten…

 21. ezgi18 Oca - 04:19

  mrb, ben lise3 sınıf ögrencısıyım, benımde yuzumde siyah noktalar oluyor, onları sıkıyorum, bılıyorum kötu ama elımde degıl onları sıkmak, artık baglılık yaptı çok rahatsızım bu durumdan, leke olusuyo kesın çözüm yokmu ya varsa bılgısı olan sivilce izlerı için benı aydınlatsalar çok sevinirim k.i.bakın, sitenız için de tşk ederim.

 22. berkant07 Şub - 08:28

  arkadaslar sıvılce cıktıksan sonra sıkıldıgı zaman leke yapar ve buda tam bır bas belasıdır bunun ıcın sıze bıtkısel bır tavsıyede buluncam aynı durum bendede vardı ve cok sukur gıttı maydonos u kaynatıp suyu ıle gunde bır kaç kez yıkayın 1 ay sonra cıldınızdekı deyısıklıgı goreceksınızz ben yaptım ve kurtuldum

 23. meral11 Şub - 06:07

  slm arkadaşlar.. bilgileriniz için teşekkürler, limon gerçekten işe yarıyo, ben 4 günde faydasını görmeye başladım.. sizde deneyin faydasını göreceksiniz. başka önerileriniz varsa bekiliyorum. sizi sivilcelerinizle baş başa bırakıyorum, sivilcesiz günler bizi bekliyor..

 24. Derya15 Şub - 04:31

  Öncelikle merhaba arkadaşlar,

  Ben 19 yaşındayım ve herkez gibi benımde sıvılcelerım çıkıyor ama abartılı değil tabiki sadece ayda 2 tane falan ve bende alışık olmadıgım ıcın sıkıyorum buda iz bırakıyor ve nerdeyse 2 hafta ızı kalıyor.

  Sizden ricam bu ızlerın doğal/bitkisel bır yolu varsa yazmanız.

  Şimdiden çok teşekkürler…

 25. ali ertuk16 Şub - 07:49

  lazerle iz tedavisi seansı 800 milyon baya %50 %70 duzelme oranı

 26. ramazan16 Şub - 20:44

  arkadaşlar sivilce var iz var herşey varr nasıl geçicek bunlar birisi cevap yazsın offf

 27. halil18 Şub - 02:33

  slm arkadaşlar bende bu sitede olan her arkadaşım gibi sivilce sorunum var daha da ustune lekeleri de kaldi, bu sitede bazi arkadaşlarin tavsiyesini okuyarak lazerle tedavi olmaya karar verdim ama ne kadar faydali olur bilmiyorum. eğer biri yardimci olmak isterse buraya yazabilir, teşekkurler..

 28. yıldız21 Şub - 20:35

  arkadaşlar mrb… ben lise 2 öğrencisiyim ve önceden çıkan sivilcelerimin hepsini sıkmıştım, şimdi sıkmasam bile kırmızı kırmızı ve derin lekeler var. dr gidiyorum antibiyotik ve 2 losyon verdi.. bunlar işe yarar mı??? lekeleri yok edebilirmi sivilceden çok leke var :(

 29. umut22 Şub - 21:11

  sibel cim kil maskesi dene cok faydalı oluyor sana tavsiyem.. hem dogal bi maske yüzüne zarar vermez.

 30. derya26 Şub - 23:37

  23 yaşındayım aynı resimdeki kızın yanağındaki iz gibi benimde yanağım. bu delikler nası yok olur. çok üzülüyorum. ben i.d bare minerals’in 50 koruma faktörlü içinde hiç bi kimyasal olmayan fondotenini kullanıyorum ve haftada 3 gün en fazla makyaj yapıyorum. cips veya yağlı şeylerden hep kaçıyorum. bu izler küçük küçük aynı resimdeki gibi ama her aynaya baktığımda canımı sıkıo, daha genişler diyede tedirgin oluyorum, napsam bu izler kapanır.. nolur yardım edin tekirdağ da oturuyorum burda lazer bulabilirmiyim yada lazer işe yararmı? şimdiden teşekkür ederim saygılar:)

 31. Turkan27 Şub - 18:47

  Ergenlik Sivilcesi - Akne Maskesi

  1 tatlı kaşığı kuru maya
  1 aspirin (öğütülmüş)
  1 çay kaşığı oksijenli su
  Tüm malzemeleri karıştırın. 1 hafta her gün sivilceli bölgenizi bu karışımla yıkayın. 30 dakika bekletin. Yıkayın.

  Sivilce Lekeleri

  Gece yatmadan önce cildinizi temizleyin. Yarım limonun suyunu sıkın. Yüzünüze sürün. Sabah 1 tatlı kaşığı pak maya, 1 adet aspirini un haline getirin, içine 1 tatlı kaşığı oksijenli su koyup boza kıvamına gelince yüzünüze sürün. 20 dakkika bekletip yıkayın.

  1 çay bardağı taze bakla içini haşlayıp ezin. 1 çorba kaşığı badem yağını ekleyip karıştırın. Ardından cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Ilık suyla temizleyin. Bu karışımı haftada 1 gün tekrarlayın.

  Bir yumurta akını, bir çay kaşığı limon suyunu ve aynı ölçüde balı, iki yemek kaşığı pastane mayası ile karıştırın. 20 dakika cildinizde bekletip yıkayın.

  Sivilce oluşumu ve lekeleri

  1 tatlı kaşığı kadar beyaz kil,
  1 tatlı kaşığı kadar kayısı yağı ( aktarlardan kolaylıkla bulabilirsiniz ),
  2 yemek kaşığı elma sirkesi,

  Malzemelerimizin tümünü cam kasede karıştırıyoruz. Akışkan bir kıvamı tutturunca cildinizdeki sivilce oluşan yada sivilce lekelerinin bulunduğu bölgeye sürüp nemli bir tülbent örterek 20 dakika kadar bekleyin. 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın hepsi bu kadar. İnşallah bu sefer sivilcelerden ve sivilce lekelerinden kurtulursunuz.

  umarim yardimci olur bu size..

 32. Rahime oğuz05 Mar - 00:15

  bilgileriniz için çok teşekkürler.. çok faydası oldu bana..:)

 33. erdem06 Mar - 05:16

  bıktım artık atkı takıp gezmekten.sağlık karnem bitti ilaç yazmaktan bu bela hastalık bitmedi.arklar öncelikle size şunu öneriim.mutlaka hepiniz aynanın karsısına geçip bakıosunuz morel 0.ben bunun cözümünü buldum wc nin ışıgını loş beyaz yaptım aynaya istediim kadar bakaım göremiorum yüzümü.bu hastalıkta psikolojide önemli ii gelio denein!

 34. Sercan08 Mar - 07:18

  Benim de Aşırı Sivilce sorunum war gercekten intahar bile etmek istedim kendimden nefret etmeye başLadım aynaya baktıkca
  aqLayasım geLiyor Büyüq büyüq sivilceLer cıkıo bi çözüm :(
  Hayata dönmek istiyorum ewden cıkmıyorum kimse görmesin die
  Herkese Allah tan Şifa DiLiyorum

 35. peri08 Mar - 07:57

  Arkadaşlar ben sivilcelerimi sıkmıyorum fakat her çıkan sivilce iz bırakıyor yüzümde iğne ucu kadar çukurluklar var ve aynaya baktığımda moralim çok bozuluyor. aranızda kimyasal peeling yaptıran var mı ? çevremdeki insanlar sakın yaptırma yüzün çok daha kötü olur şeklinde yorumlar duyuyorum. sivilcelerim birbirine çok yakın yerlerde çıktığı için çukur izleri çok daha kötü duruyor. bir akıl verin lütfeeeen :(

 36. erdem10 Mar - 03:33

  kardeşim sercan yanlız deilsin bende sen gibiyim her.seni en ii anlayanlardanım.çok isyan ediorm bu günahlardan nasıl kurtulcam muamma.

 37. nermin10 Mar - 04:50

  pericim denedinmi bilemiyorum ama sana 20 dakikada uygulayabileceğin ve işe yarayan bir tarif yazıyorum bende işe yaradı hergeçen gün dahada geçiyor izlerim.1tk beyaz kil/1tk kayısı yağı/2yk elma sirkesi.bunları bir kapta akışkan kıvama gelene kadar karıştır sivilce ve izlerine uygula nemli bir tülbenti yüzüne örtüp 20 dakika bekle.sonra ılık suyla cildini iyice temizle 2 günde 1defa yap sabırlı ve sakin ol çok etkisi var.unutmaki sabrın sonu selamet streste sivilce yapar sevgiler.

 38. mehmet mehmet14 Mar - 05:59

  30 yaşıma girdim son 6 aydır sivilcelerle uğraşıyorum. ciildim çok yağlanıyor. ve geçen siviceler iz bırakıp geçiyor. moralim çok bozuluyor. yüzümde kırmızı kırmızı lekeler de bırakıyor. ne yapacağımı şaştım:(

 39. sibel28 Mar - 15:21

  kil işe yarıyor ama çok deil ben elma sirkesini denedim ama ilk önce yüzümü sabunla yıkadım kolonyalı pamuk ilede sildikten sonra haftada iki kere uyguladım kilden daha iyi yalnız sınav felan diye stres yapmayın yağlı yiyeceklerde aşırıya kaçmayın işe yarıyo

 40. İdil03 Nis - 17:46

  Arkadaşlar benimde bazen çenemde çıkıyor bir iki tane ama kendiliğinden geçiyor kükürtlü sabunla yıkayın gül suyu ile silin yüzünüzü bence pahalı yöntemlere gerek yok basit yöntemlerle halledin bir cilt doktoruna gidin hap ve kremler yazar geçer zamanla
  doğal yöntemler var mesela cilt gözenekleri olanlar mısır tüketsin bol bol gözenekleri sıkılaştırıyormuş (Prof Dr İbrahim Saraçoğlu demişti.)
  Benim kullandıgım krem Nadixa isimli bi kremdi doktor yazdı işe yaradı şu anda sivilce problemim kalmadı inş hepinizin geçer acil şifalar..

 41. azra03 Nis - 17:49

  Arkadaşlar kozmetik yerlerinden kil maskesi alın yüzünüze sürün hem sivilceleri hemde siyah noktaları ve kızarıklıkları gideriyor ben denedim çok faydasını gördüm yüzümde hiç sivilce kalmadı şiddetle kil maskesini öneriyorum ..

 42. nazz05 Nis - 18:17

  Arkadaşlar bu kadar maskelre falan hiç gerek yokk 17 yaşındayım yüzümde son bir ayda bissürü ve aniden sivilceler çıktı doktora gittim 2 tane krem bide kapsül hap verdi bunları kullandım fakat pekte faydasını görmedim… Ama artık her gece yatmadan yüzüme Soğan suyu sıkıp yatıyorum ve sabah kadar sivilcelerimdeki mikropları yakıp çok uzun sürede değil sabah uyandığımda bile sivilcelerim yatışmış olarak uyanıorum .. Hepinize öneririm o bissürü maskeden falan daha çok işe yarıyo ..

 43. Mert17 Nis - 11:42

  Arkadaslar sivilcelerinizi 10 dk da kurtuluyorsunuz…! lazer tedavisinde 10 dk da butun sivilceler gidiyor, 1 haftaya da duzeliyor yuzunuz. benden tavsiye herkes lazer tedavisi yaptirsin cok faydali..hepinize gecmıs olsun..

 44. ayşe27 Nis - 15:08

  oğlum 19 yaşında. hem sivilcesi var hemde izleri var. 4 seans kimyasal peeling yaptırdık fayda etmedi. almadığım losyon krem antibiyotik kalmadı. şimdi 5 seans olmak üzere 4üncü seans lazer tedavisi oldu. bu hafta 5. seansı olacak lekeler gitti ama ergen olduğu için 1- 2 tane sivilce çıkıyo, üzerine imex sürüyo o kurutuyor bunada şükür..

 45. müberra04 May - 20:40

  27 yaşındayım, son 2 aydır sivilcelerle uğraşıyorum. cildim yağlı, ergenlikte çok sorun yaşamıştım ama sonra geçmişti hepsi, pürüssüz bi cilde sahip olmuştum. ama şu son 2 aydır anlamıyorum nedenini, hele ağız çevremde birsürü sivilce çıktı iltihaplı gibi üstelik, sıkınca leke bırakıyor bıyık gibi duruyor hatta, çok moralim bozuk. kükürtlü sabunla yıkıyorum birkaç gündür, ayrıca doktora da gittim, bi antibiyotikle 2 losyon verdi, Nadixa diye bahsetmiş biri, bana da onu verdi doktor, umarım faydası olur. yalnız herkes farklı bitki maskelerinden bahsetmiş, her cilde uyar mı ki acaba, daha da azdırmasın sonra?

 46. semiha08 May - 05:26

  bütün tavsiyeleri okudum hemen hemen. herkes bir öneride bulunmuş. Fakat kişiler hangi cilt tipi için bu tavsiyelerde bulunduğundan bahsetmemiş. Şimdi dyeceksiniz ki yağlı ciltler için tabiki ne için olacak. fakat cilt tipleri çok ayrı. yağlı cilt, karma cilt diye bir şey var. benim cildim çok yağlı değil aslında karma bir cilt. fakat cilt tipini bilmeden önerilerden birini uyguladığımda aksi bir tepkide alabilrim ciltten. herneyse bu yüzden cilt tipimi tanımlayıp yardımınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ediyorum.

  benim cildim karma bir cilt. 25 yaşındayım şu anda ve cildimde ince ince sivilceler var. bunlar zamanla kızarıklık halni alıyor. sanırım ben dayanamayıp yüzümle çok fazla oynuyorum ( tırnaklıyorum yani. ) bu yüzden de cildimin bu hale geldiğini düşünüyorum. Ayrıca belirtmemde fayda var, doktora hiç gitmedim böyle bir sebepten. Ergenlik dönemimde bile cildimde bu derece problem yaşamadım ayrıca.
  yardımcı olabilcek arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum.

 47. sebo05 Haz - 12:07

  slm arkadaslar..benim yüzümde hiç sivilce yoktu ama son zamanlarda özellikle alnımda çoğalmaya başladı. doktora gittim ve bana ‘nilera’ adlı bi sabun önerdi. limonlusu sivilceler için olanıymış. bi de ‘Imex’ adlı akne tedavisinde kullanılan bi merhem yazdı reçeteye. 2sini de aldım, kullanalı daha 1-2 hafta oldu ve etkisi 2. günden itibaren görülüyor gerçekten. daha öncesinde denemediğim yöntem kalmamştı. orda burda sacmasapan yöntemleri denemektense doktorun tavsiyesiyle bişeyler yapmak daha iyi sonuçlar veriyor..özellikle sabun çok işe yarıyor.ve yaptığım tek şey sabah uyandığımda yüzümü o sabunla yıkamak ve sabah akşam o merhemi sürmek.. ayrıca merhemi sürüp okula bile gidebiliyorum. yüzde belli olmuyor. fondoten gibi bir beyazlık sağlıyor. tavsiye ederim gerçekten.

 48. dilek11 Haz - 12:17

  arkadaşlar lavanta kürünü öneriyorum. sivilce ve sivilce lekelerine karşı prof. dr. ibrahim saraçoğlunun kitabında okudum ve uyguladım, çok işe yarıyor, cilt renginiz açılıyor, izler hafif hafif kayboluyor. gençlerde daha çabuk etki gösteriyomuş o yüzden bi deneyin derim hiç bi yan etkisi yok akşam yemeklerinden en az iki saat sonra yada yatarken 1.5 su bardağı kaynamış suya 1 tatlı kaşığı lavanta(aktarlarda bulabilitrsiniz) atıp 10 dakika kaynatıyosunuz. (süreyi geçmesin).. sonra hemen bi su bardağına süzün ve soğuyunca şeker filan katmadan 15 gün boyunca için buna takviye olarak sabahları da maydonoz kürü uygulayın. (kahvaltı yapmadan yarım saat önce içilecek).. 16 sap maydonoz yarım limon suyu yarım su bardağı su katıp robotta iyice karıştırıp için çok faydasını göreceksiniz inanın sivilcelerin sıklığına göre 1 hafta ara verip tekrar kullanabilirsiniz. bütün ilaçlar fasa fiso ben çok uğraştım inanın bitkisel çözüm gibisi yokmuş. hiç bi yan etkiside yok. bi kullanın derim zaten kullanırken faydasını göreceksiniz…

 49. Selma YAVUZ15 Haz - 23:41

  Merhaba,

  Ben de uzun zaman sivilce ve izleriyle uğraşmak zorunda kaldım.En sonunda bi güzellik merkezine gittim ve 4 ay tedavi gördüm. 4-5 sefer kimyasal peeling, 2 haftada bir cilt bakımı ve 2 sefer ışın lazer gibi bi uygulama yapıldı.Sivilcelerim % 80 oranında azaldı. çıkan sivilcelerimde çok küçük ve zamanla azalıyor. Ama izler için açıkcası tatmin olamadım. Beklediğim sonucu alamadım izler konsunda. Yaklaşık 1200 TL harcadım. Bazen verdiğim paraya üzülüyorum. Öğrenciyiz nihayetinde :D Bu yazıyı görünce ümitlendim açıkcası birde bunu deneyelim. Sonuç alayımda artık masraf önemli değil bu durumda. Ama hem işe yaramayıp hem de o kadar paranın gitmesi sarsıyor.:D

 50. bilgem26 Haz - 14:25

  ya arkadaşlar ben lise 3 e gidiyorum bundan üç yıl önce sivilcelerle hiç derdim yoktu. ben bir hata yaptım ilk çıkmaya başladıklarında sivilceler tam olmadan sıktım kendimi tutamadım artık eskisi kadar çok çıkmıyorlar tek tük çıkıyorlar ama eskilerin sırtımda izleri var kahverengi şeklinde çok kötü duruyorlar yazda geldi ben daha çok rahatsız olmaya başladım takıntı haline geldi çukur şeklinde değiller ama kahverengi renkler var bunlardan nasıl kurtulabilirim lütfen yardım edin:(

 51. bilgem26 Haz - 14:31

  bu arada tavsiyelerinizi okudum ama genelde yüzle ilgili şeyler var.. aynı yöntemler sırt bölgesi içinde uygulanabilir mi ?

 52. vildan26 Haz - 21:30

  Merhaba,size yazacağım maske gerçekten bir çözüm.. bir hafta içinde yüzünüz bebek gibi oluyor….bir adet yumurtanın akı ve saf zeytinyağı.. akın içine 1 çay kaşığı damla saf zeytin yağını koyup iyice çırpın ve bu maskeyi yüzünüze sürüp yarım saat bekletin ve ılık su ile yıkayın. daha sonra limon suyu sürün..mükemmel bir sonuç yakalıyacaksınız…yumurtanın akı sivilceleri kurutuyor ve yok ediyor, saf zeytinyağı ise cildi besliyor……

 53. ezgi03 Tem - 00:48

  Arkadaşlar, doktorum lekeler için kimyasal peeling önerdi ama lazermi yoksa peeling mi karar veremiyorum, eger peeling yaptıran bi arkadaşımız varsa sonucu yazarsa çok sevinirim, bi işe yaramicaksa bende o kadar para vermek istemiyorum.

 54. ßüşra21 Tem - 13:03

  arkadaslar ben süper bir yöntem biliyorum ve her ay uyguluyorum.
  1 Litre suyla beraber 10 tane fındık yaprağını iyice kaynatın. yaprakların suyu çıkacak ve su sarımsı bir hal alacak. bu bir litre suyla yüzünüzü yıkayın ve suyu 1 günde bitirin. bu formülü 3 gün uygulayın. cok işe yarıyor, sivilcelerimi yok etti ve cildimi yumuşacık yaptı.

 55. Sivilcelerden-kurtulmak-istiyorum.15 Ağu - 15:18

  Meraba ben Dilek.Sivilcesiz bir yüz istiyordum.Suna Dumankaya’nın cilt bakımı dergisini aldım.Dergisinde cilt maskeleri vardı.Yardımcı olabilmek isterim sizlere de işte bu maskeleri kullanın sizde kurtulun.
  Akne maskesi:
  1 adet portakal
  1 çay kaşığı karbonat

  Portakalı rendeleyin.Havanda ezilerek krem haline getirdikten sonra üzerine 1 çay kaşığı karbonat ilave edilerek yüze uygulanır.20 dakika bekledikten sonra yıkanır.

  Başka bir maske daha var.
  Sivilce maskesi:
  1/2 domates
  1 çorba kaşığı kil
  3 damla limon suyu
  1 çay kaşığı kekik yağı

  Malzemelerden elde edilen karışım cilde sürülür ve 20 dakika bekledikten sonra durulanır.Bu maske haftada 1 gün uygulanır.

  İnşallah bu maskeleri uyguladıktan sonra kesin sonuç alabilirsiniz.
  Kendinize İyi Bakın.

 56. nisaa22 Ağu - 01:44

  mrb arkadaşlar.. öncelikli bu bilgi paylaşımı için teşk ederim. ben elma sirkesi su karışımını denedim. işe yarıyor. izleri de hafifletiyor. ama düzenli olarak kulanılması gerekiyor. hergün olmasa da 2 günde bir.. 2ay boyunca uygulayın bunu gerçekten sonucunu göreceksiniz.. biraz sabır gerekiyor tabii..

 57. onur08 Eyl - 12:12

  herkesin ortak sorunu sivilceler.bendede var dı. ama geçiyor size tavsiyem hemen bir eczane ye koşun ve bir kükürtlü sabun isteyin sadece 5 tl hem doğal hemde gerçekten işe yarıyor. düzenli kullanın bir aynı günden itibaren etkisini görürsünüz. kullanımı sabah kalktığınızda ve akşam yattığınız zaman yüzünüzü yıkayın. eğer cildiniz kuruyprsa sadece akşamdan akşama kullanın.etkisini hemen göreceksiniz. bana güvenin benden söylemesi

 58. erdal10 Eyl - 22:48

  arkadaşlar siz sivilceden şikayetçi olacağınıza sivilcesizler şikayet ededursun..ne demiş atalar güzel elmayı kurt güzel insanıda sivilce sever… bence siz güzel olduğunuz için sivilceler sizi kıskanıyor..sonuçta hayat devam ediyor..bir sivilceyemi yenilecek insanoğlu ….bende nice sivilce var ..hepside saygı duyuyor bana bende onlara..yani kısa sözün özü en azından yanlız değilim her zaman yanımda bana eşlik eden dostlarım var bende onlara eşlik ediyorum…sivilceden iyi dostmu var…

 59. melek23 Eyl - 17:22

  erdal,gerçekten yazdıklarını okuyunca moralim düzeldi.hiç bu yönden bakmamıştım ,ama olmaması daha iyi.benim yeterince dostum var siz beni terk edin desem gider mi acaba bu sivilceler????

 60. derya26 Eyl - 01:53

  arkadaslar sivilcenizi yok etmek istiosanız cok basit bi yöntem biliorum denedim uyguladım ilk basda komik gelmişdi ama çok memnun kaldım gece uyumadan önce yüzünüze arapkızı kremi sürün(tüm aktarlarda var) pembe kutuda sabah ılık bol su ile durulayın bi hafta sonunda ne sivilceniz olacak nede izi ayrıca ten renginizi acar,cildinizi pürüzsüz fondotenli gibi yapıor,sivilcileriniz geçdikden sona cildinizin daha güzelleşmesini istiosanız kayısı yagı sabunu kullanın cildiniz bebek cildi gibi olacakdır kırışıklıklarıda önlüor ;)

 61. mehmet ali03 Eki - 02:39

  arkadaşlar bende aynı dertle uğraşıyorum üç senedir nerdeyse psikolojim bozulmak üzere artık bıktım usandım bana adam akıllı bi yöntem söleyin bana ne kadara patlarsa patlasın razıyım yeterki artık kurtulim şimdiden teşekkürler …

 62. yağmur12 Eki - 18:04

  arkadaşlar bende bu sivilce lekelerinden çok şikayetçiyim 1 sene dedoktor kontrolünde 9 tane krem kullandım.ama pek olumlu bi sonuç alamadım.en son olarak clean&clear peeling jelini aldım.baya iyi geldi.yüzünüzdeki siyah noktalatı %80 temizliyor.sivilcelerde küçülüyor.ama lekeleri hala geçmedi:( ne yapabilirim bu limon suyu gerçekten faydalı mı ? nolur yardım edin gerçekten bıktım artık bunlardan. şimdiden teşekkürler.

 63. tuğçe18 Eki - 16:50

  slm arkadaşlar 23 yaşındayım bendede çok sivilceler ve lekeler vardı taki.. goldensun un çay ağacı toniğini kullanana dek şimdi hiç sivilcem kalmadı yaklaşık 1,5 senedir kullanıorum yalnız bunu kullanmak biraz sabır gerektirir çünkü ilk kullanmaya başladığımda yüzümde aşırı sivilce çıkardı derinin altındaki tüm yağı kiri yüzeye çıkarıor daha sonra tamamen yok edior kullanın çok memnun kalırsınız 2 ay sabredin bu illetten tamamen kurtulun

 64. burcu19 Eki - 16:59

  merhaba arkadaşlar,
  öncelikle sivilce sorunu çogunlukla kişiye özeldir bu sebepten ilaç kullanacaksanız doktor tavsiyesi ile olmalı.ben 13 yaşımdan beri(şuan 28) sivilcelerim ve izlerini geçirebilmek için bir çok tedavi yöntemi denedim.ilk dönemlerinde antibiyotikler(oral ve topikal),sonrasında uzun aralıklarla yapılan peelingler,lise döneminde roac…. ile tanışma ve doktor kontrolünde uzunca bir süre kullanma daha sonrasında daha etkili kimyasal peelingler….en sonunda mikrodermabrazyon operasyonu…sonuç mu??
  DÖNEMSEL İYİLEŞMELER HARİÇ…

  YÜZÜMDE HALEN KOCAMAN SİVİLCELER ÇIKIYOR VE KAHVERENGİ,KIRMIZI,MOR İZLER BİRAKIYOR, ÇUKURLARDA CABASI…
  ARTIK GERÇEKTEN BIKTIM ,SIKILDIM HARCADIĞIM PARA ,ZAMAN VE PSİKOLOJİK OLARAK ÇÖKÜŞÜ SAYMIYORUM BİLE…
  ELİNİZDEN GELENİ YAPIN AMA GEÇMİYORSA ONLARLA YAŞAMAYA ALIŞIN…

 65. yasemen24 Eki - 12:46

  yaa arkadaslar şu kayısı yağı sabununu nerde bulabiliriz ? bende de siyah nokta ve sivilce izleri var dayanamayıp sıkıyorum iz kalıyor yardımcı olursanız sevinirim . herkese allah şifa versin.

 66. Sümeyye29 Kas - 23:24

  9 ay roac…. kullandım 9 ay çekmediğim kalmadı dudaklarım patladı deri altındaki bütün sivilcelerim deri yüzüne çıktı. cildim kurudu. yanımda kremlerle gezdim. yüzün mü yandı diye soran bile oldu. 9 ayın sonunda yüzümde sivilceden eser kalmadı fakat yaklaşık 6 ay sonra sivilceler tekrarlamaya başladı. sert taş gibi deri altında çıkan sivilceler ve kalan derin izler bıktım artık bu illetten.. izler için bi çözümü olan Allah rızası için yazsın. gerçekten psikoloji bozmakta 1 numara..

 67. sibel08 Ara - 15:51

  arkadaşlar önce hepinize çok tesekkür ediyorum ya bende hiç sivilce yoktu ne olduysa son zamanlarda alnımda çıktı stresten olsa gerek ve çokm fazla sinsrimi bozdu dayanamayıp kopardım bu defa izleri kaldı o izlerin gitmesi için bi yöntemi olan varsa lütfen yardım etsin:(((

 68. DUYGU09 Ara - 14:29

  Merhabalar arkadaşlar bende yıllardır bu sorunu yaşıyyan biriyim. 13 yaşımdan beri yüzümdeki sivilcelerden kurtulamamıştım. doktora gitmek istediğimde ailem hep geçer yeterki oynama yüzünle dedi. daha sonralarıda doktora gitsemde iş işten geçmişti yüzümde hep sivilce izleri kaldı. şu an 22 yaşındayım şükürler olsun sivilceden eser yok. bakın öncelikle heryerden duyduğunuz şeyleri yapmayın. bu eczanelerde satılan birçok peeling dahada yayılmasına neden oluyor. eğer sivilceniz çoksa büyük ihtimelle ciğerlerden geliyodur. her akşam yemekten 15 dk sonra 300ml kaynamış suyla 2-3 tutam lavantayı 4 dk demleyin( sadece suda bekletin kesinlikle kaynatmayın). daha sonra yatmadan önce yüzünüzü sebamed le yıkayın.gül suyuyla silin. mutlaka çok su tüketin ve hergün 1 elma yemeğe çalışın. çok şey söylemişim gibi gelebilir ama alışkanlık haline getirdiğinizde ve yüzünüzdeki değişimi gördüğünüzde inanın çok şaşırcaksınız. sabah kalktığınızda cildiniz yağlı olmayacak,sanki yüzünüze sihirli bir el dokunmuş gibi çok dinç olcak ve sivilcelerinizdeki azalmayı hemen farkedeceksiniz. farkındaysanız hiç kimyasal bir madde yok söylediklerimde. he bide ben herzaman yüzümü yıkarken sivilce duasını okudum herşey Allah tan. isteyen olursa yazabilirim. İnş. yüzünüzdeki sivilcelerden kurtulursunuz cillop gibi olur yüzünüz aminnnnnn:)

 69. MUHAMMED11 Ara - 00:52

  EVDE KAYISI YAĞI CİLT BAKIM KREMİ YAPIMI : Sizlere, evde rahatlıkla yapabileceğiniz, harika bir cilt bakım kremi tarifi de vermek istiyorum. Tabiki baş rollerde kayısı yağı var. Kremi kullandığınız zaman ellerinizde yumuşaklığa inanamayacaksınız.
  * 4 çorba kaşığı kayısı yağı
  * 2 çorba kaşığı susam yağı
  * 2 çorba kaşığı tereyağı
  * 1 çorba kaşığı damıtılmış su
  HAZIRLANIŞI : Bütün malzemeleri birbirine karıştırın. Karışım düzgün bir krem halini alınca cam bir kavanoza koyarak buzdolabının kapak kısmında saklayın. Elinize aldığınız bir miktar kremi cildinize masaj yaparak yedirin. 5 dak. beklettikten sonra ılık su ile temizleyerek çıkarın. Nemlendirici krem sürün.

  bunu kullandıktan sonra nemlendirici yerine limon kullana bilirsiniz

 70. servet13 Ara - 13:58

  lise 1 de sivilcem hiç yoktu ama yazın kaş üzerinden geçirdiğim bir ameliyattan sonra sivilceler ameliyat yerinden çıkmaya başladı ben patlattıkça çoğldı yanaklarda küçük küçük delikler var şu anda sivilce kalmadı gibi şu an 20 yaşındayım bu lekeler beni çok rahatsız ediyor . Site güzel ama burda herkezin ağzından farklı farklı yorumlar çıkıyor .Eğer gerçekten bu konu hakkında ideal ve kessin sonuç verecek bir yöntemi olan varsa sölesin

 71. selin15 Ara - 15:31

  24 yaşındayım ve yaklaşık 10 yıldır sivilce problemleriyle uğraşmaktayım….1 yıl boyunca roacc… kullandım ve ilacı kullanmayı bıraktıktan yaklaşık 1 yıl sonra çene ve yanak bölgemde tekrar şiddetli sivilceler çıkmaya başladı…hem çok büyük hemde iltihaplılar. etkisi devam ederken bebek gibi bir cildiniz oluyor fakat etkisini yitirmeye başladığı andan itibaren kabuslarınız çok daha ağır şekilde geri geliyor.. üstelik bu haptan sonra yeniden çıkan sivilcelerinizin tedavisi için doktora gittiğinizde size artık ağır ve etkili birşeyler veremeyeceğini basit ve etkisiz kremler dışında yapılacak bir şeyin olmadığını söylüyorlar.. dikkate alırsanız iyi olur. teşekkürler

 72. meraklııkızz16 Ara - 15:31

  benim de yüzümde sivilce izleri var…bol bol ilaç kullanıyorum,doktorlarım lazerle sivilce tedavisi ettirmem gerektiğini söylüyor bu tedavi nasıl oluyor acaba bi açıklar mısınız?

 73. peri17 Ara - 16:25

  Nermincim sivilce izleri kesin gidiyor mu ? Ben roccutana başlamıyı düşünüyorum. Arkadaşlar bu ilacı kullanıpta çukur izleri kaybolan var mı ?

 74. selda25 Ara - 00:06

  Merhabalar..Kesinlkle oynamamanızı,dokunmamanızı ve temiz tutmanızı tavsiye ederim.Yoksa daha da kötü oluyor,biliyorum insan düşünmeden yapamıyor ama böyle.Doktorların verdiği iaçlar işe yarıyor ama dokunmadan sabırla beklemek gerekiyor,ben yapamıyorum umarım siz başarırsınız.

 75. hatice28 Ara - 00:51

  ben 23 yaşındayim 10 ay önce yüzüm bebek cildi gibiydi sadece siyah noktalarım için bisey alcaktım bayan zorla bi ürün sattı 3 ay sonra yüzümde sivilceler olusdu doktora gittim imex verdı sonra baska bısey yıne baska bısey izler kaldı bende lazer tedavisi için bi özel doktora gittim ama daha aktıf olmaz dedı oda bı jel verdı ama geçmiyoooo

 76. tolga31 Ara - 03:37

  walla duygucum dua’yı paylaşırsan sevinirim .. bence zararı olmayan aksine boşa yapılmayan tek şey .. tşk ederim

 77. ümran31 Ara - 03:39

  Arkadaşlar bundan 1 yıl öncesine bende aynı dertten muzdarip biriydim o kadar büyük büyük sivilcelerim çıkardı ki,yüzüme kendim bile bakamazdım,doktorlar bile tedavileri etkisiz kalırdı derdim bunlarla yaşamak zorundayım sanırım hiç geçmicekler derdim, sonra doktorum ama bi ilaç verdi biraz agır ama gerçekten %100 etkili bi hap, kii çogu doktor bunu yazmaya başladı sanırım. biras uzun zaman tedavi gerekio ama inanın 1 yıldır yüzümde küçük sivilceler bile çıkmıo. yüzümdeki yag oranını öle bi azaltıki cildime inanılmaz bi sıkılık ve pürüzsüzlük verdi,çok az izler kaldı. bunun için 1 yıl beklemem gerekiodu lazer tedavisi yaptıran bi arkadaşım vardı inanılmaz bi sonuç almış önceden yüzünde sivilce izi oldunu bile anlaşılmıcak kadar güzeldi cildi, bende onu bekledim bu ilaç tedavisinden sonra cildi bi süre lazer falan yaptıramıosunuz en kısa zamanda yaptırıcam. arkadaşlar size tavsiyem aynı derdi ben yaklaşık bi 8-9 sene çektim umudunuzu kaybetmeyin doktoruza gidin ve geçiceklerine inanın dogal şeylerle mesala gül suyuyla yüzünüzü silin sonuçlara inanamıcaksın beni gören arkadaşlarım inanılmaz olmuşsun diyolar artık hepimize sivilcesiz günler arkadaşlar..

 78. berfu31 Ara - 23:30

  ben arkadaşlara pamuk yağını tavsiye ediyorum. hem izlere hem sivilcelere iyi geliyor. yapmanız gereken sadece yağ ile masaj. yağ deyince ürkmeyin. kurutuyor ve lekeleri yok ediyor.

 79. tulay12 Oca - 21:19

  oncelıkle tesekkur edıyorummm bu bılgılerınızı bızımle paylastıgınız ıcın.benım bi sorum olacak iyi biyerde kimyasal peeling yaptırıyorum ve sadce tek seans yaptırdım ıkı hafta sonra dıger seansım var ama sıvılcelerım sankı arttı acaba bu normalmı yoksa bu tedavı bana yaramıyomu?tesekkur ederım sımdıden ılgınız ıcın

 80. didem15 Oca - 02:29

  arkadaşlar hepiniz bu işte deneyimlisiniz. çok güzel açıklamalar yapıyorsunuz. bende sizin gibiyim 26 yaşındayım ve hala bunlarla beraberim. alıştım artık hiç takmıyorum bile. kendinizle barışık olun ki hayatı yaşamanın tadına varasınız. bence bunlar ufak şeyler takmayın ama uygulanması gerekenleri de uygulayın ki mutlu olasınız.. unutun onları, siz farketmeden onlar azalır emin olun. aynanın karşısına geçip ben güzelim veya yakışıklıyım deyin. bence pozitif bir yaşam hem güzelleştirir hemde ömrü uzatır.
  pisikolog didem.

 81. levent26 Oca - 21:03

  arkadaşlar, herkes kafasına göre yorum yapmış ama önce doktor tavsiyelerini mutlaka dinleyin. bakın benim sivilce izlerim için fraksiyonel laser denen bir yöntem kullanıldı. biraz pahalı bir yöntem ama faydalarıda olmuyor degil. izlere göre en az 4 yada 6 seans yapılıyor. araştırın ondan sonra karar verin, hayal kırıklıgına ugramayın. % 100 geçmiyor izler arkadaşlar

 82. sibel31 Oca - 20:58

  31 yaşındayım hala sivilcelerle savaşıyorum.pisikolojim bozuldu artık.

 83. Sevil01 Şub - 23:53

  Selam arkadaşlar. Bütün değerli yorumlarınızı tek tek okudum. Herkes iyi kötü birşeyler denemiş ama anladığım kadarıyla çoğunlukla geçici çözümler olmuş. Sivilcelerle lise yıllarında tanıştım. 27 yaşımda kimyasal peeling yaptırdım. Tam 10 seans. Hem canım yandı hem de çok masraflı oldu benim için üstelik de izlerimdeki derinlikler pek fazla kaybolmadı. Belki o zamanlar geçici bir gerginleşme oldu sanki. Şuan yaş 37 ama ben hala yeni yöntemleri heyecanla bekliyorum. Çıkmayan candan umut kesilmezmiş:) Laser nasıldır acaba? Herkese sevgiler..

 84. sivilce siyah noktalar izleri ve pozitif düşünce haha02 Şub - 15:02

  merhaba benim yüzüm bu yaşta mahvoldu, nasıl pozitif düşüneyim. sırtımda boynumda da sivilceler ve siyah noktalar izleri zaten.. yüzüm 40 yaşında gibi 14 yaşındayım ama yaşlıyım. güneşe bir çıkıyom yüzüm canavar gibi parlıyor. izlerin üstüne tekrar tekrar çıkıyor. gülünce iğrenç oluyorum, benim 14 yaşında olduma inanmıyorlar. annemle yürürken bana diyolarki annen senden daha genç.. yüzümün her yerinde çıkmış, izleri kalmış, hala daha çıkıyor. boynum da öyle, sırtımda şaçıma geldiler, tek tük ordada çıkıyorlar. zaten 40 yaşında gibiyim.

  bana aşama aşama ne yapcamı söyleyin ama lazer filan yapamam çünkü annem izin vermez. onun cildi iyi tabi.. ne yapıyım bu izler geçer mi yüzümün her yerindeler yanak alın POZİTİF DÜŞÜNEMEM.. 40 yaşında görünüşü ama 14 yaşında..

 85. gönül03 Şub - 18:13

  arkadaşlar ben yeni bir şey öğrendim çok basit loduğu kadar hiç bir maliyetide yok. ne biliyomusunuz
  ayranı dolapta 1gün bekletin üzeride sarı şeffaf bir sıvı oluşacak onu bir şişeye alın sabah akşam yüzünüze bunu pamukla masaj yapın ve kükürtlü sabunla yıkayın ben denedim ciddi bir düzelme var
  sizde deneyin en azından denemekten zarar çıkmaz

 86. Beste09 Şub - 23:56

  arkadaşlar, benim de alnımın tam ortasında kocaman bir sivilce çıktı. Biliyorum yolmamam gerekiyor ama işte yoldum. Kocaman kıpkırmızı bir iz kaldı. Nice kremler kullandım fayda etmedi. Zeytinyağı ile masaj yaptım geçmedi. Bugün de biraz kükürtlü sabun ile yüzümü yıkamaya başladım. Okulda arkadaşlarımla iletişim kuramıyorum, kendime güvencim azaldı bu aptal sivilce yüzünden. Lütfen yardım edin. Acilen tavsiyelerinize ihtiyacım var.

 87. simla13 Şub - 23:18

  arkadaşlar annem ve babam zührevi haztalıklar ve cilt doktoru. 19 yaşındayım. şimdiye kadar lazerli çözümleri önermiyorlar, eğer son duruma gelmemiş, yani hala ilaçla tedavi edilcek durum varsa kesinlkle önermiyolar ama benim cilt problemim vardı. zaman zamanda oluyor. bunu için fiyatları düşük ama testler sonucu bir çok pahalı markanın ürünlerinden daha yararlı oldu. kanıtlanmış ilaçlar var kozmetik değil. nadiska cilt kremi 5-7 lira arasında yada aknelis cilt kremi ikisinden birini tercih edebilrsiniz. yanısıra monodoks hap kullandım bir iki ay faydasını gördüm ve yine problemim oldunda bu kremleri kullanıyorum tavsiye ederim bb

 88. EZEL15 Şub - 05:00

  arkadaşlar öncelikle merhaba. malesef sizinle aynı sorunu yaşıyorum. 23 yaşındayım. bende daha önce ergenlik svilcesi hiç çıkmadı ama 2 yıl önce çıkmaya başladı. inanılmaz pürüzsüz tertemiz bi tenim vardı. övünmek gibi olmasın güzellik açısından da öyleydi, arkadaşlarım hep imrenirdi. malesef 2 yıldır hayat bana zehir oldu, ölmek bile istedim beceremedim. hatta 3 yıllık ilişkim bitti. çok iyi biliyorumki sivilcelerim yüzümden. suratıma iğrenerek bakıyordu. artı lazer tedavisi yüzde yüz bi çözüm değil, lazer tedavisinden dolayı bi tanıdığımın yüzü kırmızı kalmıştı güneş yanığı gibi ve hiçte geçmedi. allah sabır versin diyorum. denemediğim yolda kalmadı. doğal ürünler ilaç tedavisi hepsi boş boş boş.. umarım sizinki düzelir:(Yorum ekleme kisa bir sure kapali..